Tę decyzję musisz podjąć samodzielnie. My tylko wyjaśniamy, na czym polega piercing i czego możesz się spodziewać podczas przekłuwania. Z poniższego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat piercingu, przeczytasz o tym, jak dbać o przekłute ciało, jak długo trwa gojenie zakolczykowanego miejsca i jak przygotować się do założenia kolczyka. Tłumaczymy, jak uniknąć wystąpienia powikłań i czy przekłucie języka wiąże się z ograniczeniami związanymi z jedzeniem i przełykaniem. Wyjaśniamy też czym są primery i z czego są wykonane, a także jak znieczula się niektóre miejsca (np. intymne) przed założeniem kolczyka.
Klik
Kolczyk w dziwnym miejscu - czy warto?
Piercing można mieć niemalże wszędzie: w nosie, uchu, wardze, a nawet na brwi - wiedzą o tym prawie wszyscy. Nie każdy jednak wie, że zakolczykować można też... łechtaczkę, wargi sromowe, a także penisa. Niegdyś kolczykowanie np. warg sromowych miał inne niż dzisiaj znaczenie: kolczyk był niejako "strażnikiem" czystości, bronił wejścia do pochwy i tym samym uniemożliwiał odbycie stosunku płciowego. Obecnie ma tylko znaczenie estetyczne. Czy przekłuwanie tych miejsc jest bezpieczne? Polecamy poniższy artykuł.
Klik
Masz kolczyk? Nie zapominaj o higienie!
Jeśli zdecydowałeś/aś się na kolczyk, musisz wiedzieć, jak dbać o przekłute miejsce. Przede wszystkim należy przemywać je trzy razy dziennie preparatem odkażającym. Do pielęgnacji takiego miejsca można też używać soli fizjologicznej. W zależności od tego, gdzie umieszczony jest piercing, higiena przekłucia wygląda odrobinę inaczej. Jak więc pielęgnować przekłuty łuk brwiowy, nos lub język? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.
Klik
jasne, ze tak. wiadomo, ze to jednak modyfikacja ciała więc warto to dobrze przemyśleć :) i to co wg mnie najważniejsze - wykonać zabieg u doświadczanego piercera. osobiście polecam Kacpra, którego znajdziecie w studiu Jah Love Tattoo w Warszawie :)
OdpowiedzUsuń